מגזין הון ליין יום ראשון 28.01.16

דרושה תחרות בייעוץ הפנסיוני

גובה העמלות שנדרש הציבור לשלם בעבור המכשירים הפנסיונים שבהם הוא מחזיק מגיע פעמים רבות למקסימום האפשרי. זה לא קורה במקרה.

בני שהינו, מנכ"ל הון ליין

גובה העמלות שנדרש הציבור לשלם בעבור המכשירים הפנסיונים שבהם הוא מחזיק מגיע פעמים רבות למקסימום האפשרי. זה לא קורה במקרה, אלא נמשך כבר שנים ונגזר מהקשר הסימביוטי בין חברות הביטוח לבין סוכני הביטוח. חברות הביטוח נוהגות לתגמל את הסוכנים שמביאים אליהן תיקים של לקוחות הרוכשים מכשירים פנסיוניים בדמי ניהול גבוהים, בתמורה לבונוסים כמו טיסות חינם, חופשות והופעות.

התופעה הקלוקלת הזו נמשכת, למרות ההנחיה הברורה שהעבירה כבר לפני חצי שנה ושוב לפני ימים אחדים המפקחת על הביטוח לחברות הביטוח, דורית סלינג'ר, בה היא קראה להן להפסיק את מבצעי השיווק האגרסיביים שמתגמלים את הסוכנים על חשבון הציבור.

סלינג'ר צריכה להחליף את הדיסקט - במקום להיכשל פעם אחר פעם במלחמה כנגד הברית החזקה והאינטרסנטית של חברות הביטוח וסוכני הביטוח, עליה לעקוף את הברית זו ולעודד את הציבור לפנות ליועצים פנסיונים שאינם תלויים בחברות הביטוח ושאינם נהנים מתגמול שנגזר מגובה דמי הניהול. לכן, הם גם הרבה יותר אובייקטיביים וטובת החוסך היא שעומדת לנגד עיניהם.

ראייה לכישלון המהלך של סלינג'ר עד כה ניתן לראות בהתעלמות של חברות הביטוח מהנחייתה הברורה מלפני מספר חודשים, תוך שהן ממשיכות בשלהן בקשר מול הסוכנים

בכוחה של סלינג'ר לעודד את התחרות בין הסוכנים ליועצים על ידי מתן הקלות רגולטוריות למערך היועצים הפנסיוניים והפניית תשומת ליבו של הציבור לחיסכון הישיר שינבע לו מהפניית כספו מסוכני הביטוח לשירות אצל יועצים הפנסיוניים אובייקטיביים. המפקחת מחויבת להכשיר את הציבור ולהפוך לנחלת העבר את הימים בהם הלקוח ישב עם סוכן הביטוח פעם בשנתיים ולא ידע מה קורה עם כספו, למרות דמי ניהול שערורייתיים שמשולמים לאותו הסוכן.

הפתרון טמון, אם כך, בהקמת מערך ייעוץ פנסיוני ארצי והשקת מוצרי מדף דיגיטליים זולים שניתן לרכוש אותם בהתאמה אישית לאחר ייעוץ אובייקטיבי. אלטרנטיבה זו תהווה תחרות ראויה לעלויות דמי הניהול דרך סוכני הביטוח.

ליועץ פנסיוני, שאינו מקבל את העמלה מחברת הביטוח, יש את הידע והיכולת לתת לציבור החוסכים הדרכה וליווי פנסיוני לאורך זמן, תוך הצגת האלטרנטיבות שיחסכו בעלויות השונות ובראשן גובה דמי הניהול, בנוסף על הרגולטור לעודד את הציבור להשתמש באמצעים הטכנולוגיים והדיגיטליים המוצעים על ידי מערך הייעוץ הפנסיוני של בתי ההשקעות.

למעשה, כבר כיום קיימות מערכות ממוחשבות המאפשרות לציבור לבצע באופן עצמאי רכישות של קרנות פנסיה או של קרנות השתלמות שלא דרך סוכן, אלא ישירות באינטרנט. אם הרגולטור היה מעודד את הציבור לבחור ביעוץ פנסיוני וכן את מנהלי קרנות הפנסיה לפתח מוצרי מדף לרכישה דגיטלית– הרי שהציבור בישראל היה נהנה מחיסכון משמעותי בעלויות הניהול של תיקי הפנסיה שלו.

הציבור כבר יודע: מי שמגלה בורות בתחום הפיננסי –משלם יותר. עכשיו תורה של סלינג'ר להפנים את המסר ולפעול.
Smiley face

HONLINE תעזור לכם להבין את תמונת המצב הפיננסית שלכם, ולפעול נכון על מנת להרוויח יותר ממה שכבר יש לכם.

סודיות מובטחת
חיים הכט מסביר מה זה בעצם אלומות הון ליין
הביטו בתמונה הפיננסית הכוללת שלכם בלי פחד הטכנולוגיה החדשנית שמצילה מתוך הכסף הקיים שלכם מאות עד אלפי שקלים בכל שנה