מגזין הון ליין יום ראשון 28.01.16

הציבור זקוק לייעוץ פנסיוני אובייקטיבי

באחרונה פרסם משרד האוצר דו"ח ביקורת נוקב על סוכני הביטוח. בין היתר, כי סוכני ביטוח מציגים את עצמם כיועצים אובייקטיביים למרות שהם גוזרים עמלות מחברות הביטוח ומבתי ההשקעות

בני שהינו, מנכ"ל הון ליין

באחרונה פרסם אגף שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר דו"ח ביקורת נוקב על סוכני הביטוח. הביקורת שערך האגף בין 2011 ל-2013 העלתה, בין היתר, כי סוכני ביטוח מציגים את עצמם כיועצים אובייקטיביים למרות שהם גוזרים עמלות מחברות הביטוח ומבתי ההשקעות. בחלק מהמקרים אף התחייבו סוכנים לשווק אך ורק את המוצר של הגוף המוסדי שהפנה אותם ללקוח במקום להתאים לכל לקוח את המוצר הטוב ביותר עבורו.

הממצאים החמורים מוכיחים, כי אין עוד מקום לפתרונות נקודתיים אלא הגיע הזמן לרפורמה מקיפה בייעוץ הפנסיוני לציבור.

נכון להיום, אין תחרות אמיתית בשוק הייעוץ הפנסיוני. במקום ליהנות מייעוץ מקצועי, החף מאינטרסים מסחריים, מרבית העובדים בישראל כבולים למוצרים הפנסיוניים שמספק להם הסוכן מטעם המעסיק. הבעיה נעוצה במבנה השוק: סוכנויות הביטוח חולשות על התעשייה ומתנהלות כמעט ללא תחרות.

הסוכנויות הללו מתנהלות לרוב בצורה כוחנית ומרשות לעצמן לכפות את מוצריהן הן על מעסיקים והן על עובדים. כך מוצאים עצמם מאות אלפי ישראלים משמשים כ"קהל שבוי" של סוכנויות ההסדר

גם הייעוץ בבנקים נותן מענה מוגבל בלבד. אמנם, היועץ בבנק אינו קשור בהכרח לחברת ביטוח או לגוף פנסיוני אבל ברור שהיועץ בסניף לעולם לא יפגע באינטרס עסקי של הבנק, יהא אשר יהא. יתרה מכך: איכות הייעוץ הפנסיוני בבנקים אינה משתווה לזו הניתנת על-ידי יועצים עצמאיים ומנוסים, המתמחים שנים ארוכות בתחומי החסכון והפנסיה.

הפתרון לבעיות המבניות הללו הוא על כן בפתיחת הייעוץ הפנסיוני לתחרות אמיתית. כזו שתבטיח את השירות המקצועי והאיכותי ביותר לכל הלקוחות ללא תלות בחברה כזו או אחרת או באינטרס מסחרי כלשהו. זאת ניתן יהיה להשיג על-ידי האצת היישום של פרויקט המסלקה הפנסיונית – מאגר מידע, הכולל נתונים עדכניים לגבי תכניות החסכון וצרכי החוסכים בישראל.

יישום מואץ של המסלקה יחייב את הגופים המוסדיים להזדרז ולהעביר למאגר נתונים אודות העמיתים. המהלך יעניק תמריץ ליועצי פנסיה עצמאיים לפעול, שכן מעתה המידע על הלקוחות בשוק יהיה זמין גם להם מבלי שיאלצו לאסוף אותו בעצמם ולגלגל את העלויות הכרוכות בכך לכתפי הלקוחות. שדרוג טכנולוגי של המסלקה יתרום אף הוא להאצת היישום של הפרויקט, לזרימה חופשית יותר של המידע, ובעקבות זאת להגדלת התחרות בענף.

בנוסף יש לזכור, כי אין תחליף לחינוך פיננסי. כאשר הציבור אינו מודע מספיק לזכויותיו ולכוחו הצרכני יכולות סוכנויות הביטוח לפעול באופן כה כוחני ולכפות את עצמן על רבבות ישראלים. מכאן, שאם ניתן יותר כלים לאנשים להבין כיצד פועלת המערכת הפיננסית וכיצד יטיבו לנהל את כספם וחסכונותיהם כבר מגיל צעיר – ניצור תשתית של סקרנות, שאילת שאלות וקבלת החלטות מושכלות במקום כניעה לתכתיביהן של החברות החזקות ביותר בשוק.

הקמפיין שמוביל בימים אלה משרד האוצר בקריאה לציבור להתמקח ולחסוך הוא רעיון מבורך אך יש לגבות אותו בהנגשת הייעוץ הפנסיוני לציבור הרחב תוך פתיחת השוק לתחרות אמיתית.
Smiley face

HONLINE תעזור לכם להבין את תמונת המצב הפיננסית שלכם, ולפעול נכון על מנת להרוויח יותר ממה שכבר יש לכם.

סודיות מובטחת
חיים הכט מסביר מה זה בעצם אלומות הון ליין
הביטו בתמונה הפיננסית הכוללת שלכם בלי פחד הטכנולוגיה החדשנית שמצילה מתוך הכסף הקיים שלכם מאות עד אלפי שקלים בכל שנה